
Vandaag stond de eerste derby van het seizoen voor het tweede elftal van RIOS op het programma. Op de zondagochtend ontving het team uit Pey het tweede van Sint Joost. Een welbekende burenruzie, die dit keer extra lading kreeg door het weerzien met voormalig RIOS-keeper Harm, de broer van onze eigen Twan. Ook stonden er twee broederlijke duels op de rol: Buus tegen Kevin en Jordy tegen Lars. Helaas bleef die strijd uit, aangezien Kevin (St. Joost) met vakantie was en Jordy (RIOS'31) nog altijd geblesseerd toekijkt. Op een vochtig veld werd er om 11.00 uur afgetrapt.
De openingsfase verliep aftastend, waarbij beide ploegen naar grip zochten. De eerste grote kans was voor Sjors, die na een corner van Michiel de lat raakte. Raf kreeg nog een grote kans in de rebound, maar kopte rakelings naast.
Enkele minuten later zorgde de grensrechter van Sint Joost voor verbazing door buitenspel te vlaggen bij een inworp van RIOS. Dit is speltechnisch onmogelijk, maar gelukkig zonder gevolgen.
Na een kwartier spelen viel alsnog de verdiende openingstreffer. Wessel werd eerst hard onderuit gehaald, maar uit de daaropvolgende aanval gaf Sjors de assist en rondde Roy beheerst af na een fraaie combinatie op het middenveld: 1-0. Lang kon RIOS echter niet genieten, want in de 21e minuut profiteerde Sint Joost van een miscommunicatie in de achterhoede wat betreft het uitstappen nadat Sint Joost uit een ingooi door kwam. De spits van de bezoekers kwam oog in oog met keeper Jop, die de bal nog toucheerde, maar de gelijkmaker niet kon voorkomen: 1-1. RIOS herstelde zich goed en kwam na een ruim half uur weer op voorsprong. Roy vond met een afgemeten voorzet het hoofd van Wessel, die knap binnenkopte: 2-1. Na de goal was het met name Sint Joost wat het balbezit had, maar RIOS verdedigde gedisciplineerd en gaf geen kans weg. Met deze stand werd ook de rust bereikt.
Na de pauze werd het spel rommeliger. Tien minuten in de tweede helft leek Wessel voor de 3-1 te zorgen na een slim genomen vrije trap van Michiel. Tot ongeloof van alles en iedereen werd de treffer na een langdurig overleg tussen scheidsrechter en grens echter afgekeurd wegens (vermeend) buitenspel. Typerend voor deze tweede helft was een situatie waarbij een RIOS-speler een inworp onreglementair uitvoerde. Sint Joost kreeg de bal, maar besloot dezelfde fout te maken, waardoor het bezit alsnog voor RIOS bleef.
Na een vlotlopende aanval werd Wessel uiteindelijk stevig onderuit gehaald. De verdediger van Sint Joost kreeg geel en moest tien minuten afkoelen aan de kant. Toch bleef de definitieve beslissing uit: vlak voor tijd gaf Guido een diepe bal op Roy, die echter niet goed kon afleggen op Denny. In de nasleep ging Roy iets te fel door op de keeper, die gelukkig wel verder kon. In de slotfase moest RIOS nog een keer vrezen toen Jop een vrije trap losliet, maar Taco stond op de juiste plaats om de rebound te voorkomen. Kort daarna floot de scheidsrechter af en bleven de drie punten verdiend in Pey. Na de wedstrijd werd er met name door de bezoekers uit Sint Joost nog nagemekkerd, maar hierbij werden er opmerkelijk gezien geen kaarten meer uitgedeeld.
Eindstand: 2-1
Doelpuntenmakers: Roy (1-0), Wessel (2-1).
